personal Eva-Lena FrickEva-Lena Frick, vd
E-post: eva-lena.frick@vasaloppet.se
Direktnr: 0250-392 24
Mobilnr: 070-820 97 27

 

 

Projektledare

personal Calle HagströmCalle Hagström, projektledare Sälen
E-post: calle.hagstrom@vasaloppet.se
Direktnr: 0280-59 30 66
Mobilnr: 073-084 39 89

 

 

personal Mats RylanderMats Rylander, projektledare Mora
E-post: mats.rylander@vasaloppet.se
Direktnr: 0250-392 61
Mobilnr: 072-209 05 78

 

 

Utveckling

personal Johan ErikssonJohan Eriksson, utvecklingschef
E-post: johan.eriksson@vasaloppet.se
Direktnr: 0250-392 30
Mobilnr: 070-342 83 80

Sponsring

personal Lena HermanssonLena Hermansson, sponsorchef
E-post: lena.hermansson@vasaloppet.se
Direktnr: 0250-392 22
Mobilnr: 070-303 40 92

 

 

personal Erika BjernerErika Bjerner, kundansvarig sponsring
E-post: erika.bjerner@vasaloppet.se
Direktnr: 0250-392 17
Mobilnr: 070-341 58 99

 

 

personal Eva HörwingEva Hörwing, sponsorkonsult
E-post: eva.horwing@vasaloppet.se
Mobilnr: 070-712 36 21

 

 

personal Anna tynell SegerströmAnna Tynell Segerström, sponsoradministratör
E-post: anna.tynellsegerstrom@vasaloppet.se
Direktnr: 0250-392 67
Mobilnr: 072-561 66 91

Marknad och kommunikation

personal Jon SvenssonJon Svensson, marknadschef
E-post: jon.svensson@vasaloppet.se
Direktnr: 0250-392 10

 

 

personal Monica AugustssonMonica Augustsson, marknadsadministratör
E-post: monica.augustsson@vasaloppet.se
Direktnr: 0250-392 08

 

 

personal Ninni BäckströmNinni Bäckström, marknadsassistent (vikarie)
E-post: ninni.backstrom@vasaloppet.se
Direktnr: 0250-392 70
Mobilnr: 072-205 98 76

 

 

personal Simon GromerSimon Gromer, digital producent
E-post: simon.gromer@vasaloppet.se
Direktnr: 0250-392 71
Mobilnr: 072-206 02 07

 

 

bild saknasKarin Hammarström, administratör
E-post: karin.hammarstrom@vasaloppet.se
Direktnr: 0250-392 27
Mobilnr: 070-293 03 47

 

 

personal Per KällgrenPer Källgren, kommunikatör och pressansvarig
E-post: per.kallgren@vasaloppet.se
Mobilnr: 070-745 40 48

 

 

personal Maria LjungMaria Ljung, marknadskoordinator
E-post: maria.ljung@vasaloppet.se
Direktnr: 0250-392 32
Mobilnr: 070-811 33 46

 

 

personal Johan RydénJohan Rydén, eventansvarig
E-post: johan.ryden@vasaloppet.se
Direktnr: 0250-392 34
Mobilnr: 070-341 45 50

 

 

personal Camilla SandyCamilla Sandy, kommunikatör och pressansvarig (föräldraledig)
E-post: camilla.sandy@vasaloppet.se
Direktnr: 0250-392 40
Mobilnr: 070-384 95 00

 

 

personal Anna Van EssenAnna Van Essen, marknadsadministratör
E-post: anna.van.essen@vasaloppet.se
Direktnr: 0250-392 64
Mobilnr: 072-220 57 64

 

 

personal Björn BettnerBjörn Bettner, annonssäljare Vasalöparen
E-post: bjorn.bettner@vasaloppet.se
Mobilnr: 076-282 77 19

 

 

bild saknasJanne Johansson, projektledare Vasaloppsmässan
E-post: jan.johansson@vasaloppet.se
Mobilnr: 070-558 80 10

 

 

personal Victor KenttäVictor Kenttä, annonsansvarig Vasalöparen, vasaloppet.se, Vasalopps-tv, storbildsskärm och display
E-post: victor.kentta@vasaloppet.se
Mobilnr: 076-322 41 17

 

 

Sport och arena

personal Tommy HöglundTommy Höglund, sportchef
E-post: tommy.hoglund@vasaloppet.se
Direktnr: 0250-392 65
Mobilnr: 070-621 63 56

 

 

personal Marianne ArvidssonMarianne Arvidsson, sportadministratör
E-post: marianne.arvidsson@vasaloppet.se
Direktnr: 0250-392 06
Mobilnr: 070-292 95 16

 

 

personal Marcus BerndtMarcus Berndt, teknikkoordinator
E-post: marcus.berndt@vasaloppet.se
Direktnr: 0250-392 26
Mobilnr: 070-383 38 42

 

 

personal Susanne EricsonSusanne Ericson, sportadminstratör
E-post: susanne.ericson@vasaloppet.se
Direktnr: 0250-392 02
Mobilnr: 070-257 60 22

 

 

personal Camilla HanssonCamilla Hansson, sportadministratör
E-post: camilla.hansson@vasaloppet.se
Direktnr: 0280-59 30 65

 

 

personal Johanna LarssonJohanna Larsson, sportadministratör
E-post: johanna.larsson@vasaloppet.se
Direktnr: 0250-392 19

 

 

personal Sofie LovénSofie Lovén, sportadministratör
E-post: sofie.loven@vasaloppet.se
Direktnr: 0250-392 57

 

 

personal Mats WibergMats Wiberg, transport- och
logistikansvarig
E-post: mats.wiberg@vasaloppet.se
Direktnr: 0250-392 25
Mobilnr: 070-303 44 84

 

 

Arenabygge och underhåll

personal Anders Holmberg
Anders Holmberg, arenachef
E-post: anders.holmberg@vasaloppet.se
Direktnr: 0250-392 45
Mobilnr: 070-620 24 07

 

 

personal Henrik BergmanHenrik Bergman, arenabyggare
E-post: henrik.bergman@vasaloppet.se
Direktnr: 0250-392 29
Mobilnr: 070-303 44 03

 

 

personal Andreas EggenAndreas Eggen, arenabyggare
E-post: andreas.eggen@vasaloppet.se
Direktnr: 0250-392 279
Mobilnr: 072-717 65 75

 

 

personal Per ErikssonPer Eriksson, arenabyggare
E-post: per.eriksson@vasaloppet.se
Direktnr: 0250-392 29
Mobilnr: 070-303 44 36

 

 

personal Felix HöglundFelix Höglund, arenabyggare
E-post: felix.hoglund@vasaloppet.se
Direktnr: 0250-392 12
Mobilnr: 070-284 12 64

 

 

personal John LifJohn Lif, arenabyggare
E-post: john.lif@vasaloppet.se
Direktnr: 0280-59 30 61

 

 

personal Per LifPer Lif, arenabyggare
E-post: per.lif@vasaloppet.se
Direktnr: 0280-59 30 68

 

 

personal Greger RydstedtGreger Rydstedt, arenabyggare
E-post: greger.rydstedt@vasaloppet.se
Direktnr: 0280-59 30 69
Mobilnr: 072-576 03 00

 

 

personal Fredrik ÅslundFredrik Åslund, arenabyggare (tillförordnad)
E-post: fredrik.aslund@vasaloppet.se
Mobilnr: 076-777 64 07

 

 

Ekonomi och support

personal Karin SvärdKarin Svärd, administrativ chef
E-post: karin.svard@vasaloppet.se
Direktnr: 0250-392 14
Mobilnr: 070-303 46 31

 

 

personal Maud AnglebrantMaud Anglebrant, redovisningsansvarig Vasaloppets Marknads AB
E-post: maud.anglebrant@vasaloppet.se
Direktnr: 0250-392 03

 

 

personal Eva BackEva Back, administratör
E-post: eva.back@vasaloppet.se
Direktnr: 0250-392 07

 

 

personal Anna CarlssonAnna Carlsson, receptionist, Visitors Center-ansvarig (föräldraledig)
E-post: anna.carlsson@vasaloppet.se
Direktnr: 0250-392 01
Mobilnr: 070-190 84 01

 

 

personal Emma FrostEmma Frost, receptionist, Visitors Center-ansvarig (vikarie)
E-post: emma.frost@vasaloppet.se
Direktnr: 0250-392 01
Mobilnr: 070-190 84 01

 

 

personal Elin HellströmElin Hellström, redovisningsansvarig Vasaloppsföreningen Sälen-Mora
E-post: elin.hellstrom@vasaloppet.se
Direktnr: 0250-392 79
Mobilnr: 070-292 94 58

 

 

personal Sonja KarlssonSonja Karlsson, ekonomiassistent
E-post: sonja.karlsson@vasaloppet.se
Direktnr: 0250-392 04
Mobilnr: 070-292 97 15

 

 

personal Daniel LarssonDaniel Larsson, controller
E-post: daniel.larsson@vasaloppet.se
Direktnr: 0250-392 09
Mobilnr: 070-687 05 25

 

 

personal Åsa PerssonÅsa Persson, löne- och personaladministratör
E-post: asa.persson@vasaloppet.se
Direktnr: 0250-392 63
Mobilnr: 070-292 89 71

 

 

personal Lena SundqvistLena Sundqvist, receptionist
E-post: lena.sundqvist@vasaloppet.se
Direktnr: 0250-392 00
Mobilnr: 070-292 79 01

 

 

bild saknasJoakim Holback, extern IT-strateg
Mobilnr: 070-698 82 25