Johan ErikssonJohan Eriksson, vd
E-post: johan.eriksson@vasaloppet.se
Direktnr: 0250-392 30
Mobilnr: 070-342 83 80

 

Projektledare

Mats RylanderMats Rylander, projektledare Mora
E-post: mats.rylander@vasaloppet.se
Direktnr: 0250-392 61
Mobilnr: 072-2090578

 

Linnéa JohanssonLinnéa Johansson, projektledare Sälen
E-post: linnea.johansson@vasaloppet.se
Direktnr: 0250-59 30 66
Mobilnr: 072-231 55 22

 

Sponsring

Eva HörwingEva Hörwing, sponsor- och rättighetschef
E-post: eva.horwing@vasaloppet.se
Mobilnr: 070-712 36 21

 

Anna Tynell SegerströmAnna Tynell Segerström, sponsoradministratör (föräldraledig)
E-post: anna.tynellsegerstrom@vasaloppet.se
Direktnr: 0250-392 67
Mobilnr: 072-561 66 91

 

Ninni BäckströmNinni Bäckström, sponsoradministratör
E-post: ninni.backstrom@vasaloppet.se
Direktnr: 0250-392 70
Mobilnr: 072-205 98 76

 

 

Marknad och kommunikation

Erika ChristenssonErika Christensson, marknads- och försäljningschef
E-post: erika.christensson@vasaloppet.se
Direktnr: 0250-392 10
Mobilnr: 073-649 27 79

 

Maria Ljung, marknadsansvarig
E-post: maria.ljung@vasaloppet.se
Direktnr: 0250-392 32
Mobilnr: 070-811 33 46

 

Calle Winter, CRM-ansvarig
E-post: calle.winter@vasaloppet.se
Direktnr: 0250-392 74
Mobilnr: 070-651 00 04

 

Simon Gromer, digital producent
E-post: simon.gromer@vasaloppet.se
Direktnr: 0250-392 71
Mobilnr: 072-206 02 07

 

Karin Hammarström, administratör
E-post: karin.hammarstrom@vasaloppet.se
Direktnr: 0250-392 27
Mobilnr: 070-293 03 47

 

Monica Augustsson, marknadsadministratör
E-post: monica.augustsson@vasaloppet.se
Direktnr: 0250-392 08

 

Camilla Sandy, kommunikatör, press- och PR – ansvarig
E-post: camilla.sandy@vasaloppet.se
Direktnr: 0250-392 40
Mobilnr: 070-384 95 00

 

Gabriel Jansson, produktionsledare
E-post: gabriel.jansson@vasaloppet.se
Direktnr: 0250-392 64
Mobilnr: 073-097 38 12

 

Björn Bettner, Classic Club
E-post: bjorn.bettner@vasaloppet.se
Mobilnr: 076-282 77 19

 

Victor Kenttä, annonsansvarig vasaloppet.se, Vasaloppet.TV, storbildsskärm och display
E-post: victor.kentta@vasaloppet.se
Mobilnr: 076-322 41 17

 

Sport och arena

Tommy Höglund, sportchef
E-post: tommy.hoglund@vasaloppet.se
Direktnr: 0250-392 65
Mobilnr: 070-621 63 56

 

Johan Rydén, eventchef
E-post: johan.ryden@vasaloppet.se
Direktnr: 0250-392 34
Mobilnr: 070-341 45 50

 

Susanne Ericson, sportadministratör
E-post: susanne.ericson@vasaloppet.se
Direktnr: 0250-392 02
Mobilnr: 070-257 60 22

 

Marianne Arvidsson, sportadministratör
E-post: marianne.arvidsson@vasaloppet.se
Direktnr: 0250-392 06
Mobilnr: 070-292 95 16

 

Marcus Berndt, teknikkoordinator
E-post: marcus.berndt@vasaloppet.se
Mobilnr: 070-383 38 42

 

Johanna Larsson, sportadministratör
E-post: johanna.larsson@vasaloppet.se
Direktnr: 0250-392 19

 

Mats Wiberg, transport- och logistikansvarig
E-post: mats.wiberg@vasaloppet.se
Direktnr: 0250-392 25
Mobilnr: 070-303 44 84

 

Arenabygge och underhåll

Anders Holmberg, projektledare arena
E-post: anders.holmberg@vasaloppet.se
Direktnr: 0250-392 45
Mobilnr: 070-620 24 07

 

Henrik Bergman, arenabyggare
E-post: henrik.bergman@vasaloppet.se
Direktnr: 0250-392 29
Mobilnr: 070-303 44 03

 

Per Eriksson, arenabyggare
E-post: per.eriksson@vasaloppet.se
Direktnr: 0250-392 29
Mobilnr: 070-303 44 36

 

John Lif, arenabyggare
E-post: john.lif@vasaloppet.se
Direktnr: 0280-59 30 61

 

Ekonomi och support

Karin Svärd, administrativ chef
E-post: karin.svard@vasaloppet.se
Direktnr: 0250-392 14
Mobilnr: 070-303 46 31

 

Daniel Larsson, redovisningschef
E-post: daniel.larsson@vasaloppet.se
Direktnr: 0250-392 09
Mobilnr: 070-687 05 25

 

Elin Hellström, redovisningsansvarig
E-post: elin.hellstrom@vasaloppet.se
Direktnr: 0250-392 79
Mobilnr: 070-292 94 58

 

Eva Back, administratör
E-post: eva.back@vasaloppet.se
Direktnr: 0250-392 07

 

Åsa Persson, löne- och personaladministratör
E-post: asa.persson@vasaloppet.se
Direktnr: 0250-392 63
Mobilnr: 070-292 89 71

 

Lena Sundqvist, receptionist
E-post: lena.sundqvist@vasaloppet.se
Direktnr: 0250-392 00
Mobilnr: 070-292 79 01