Projektledare

Mats RylanderMats Rylander, projektledare Mora
E-post: mats.rylander@vasaloppet.se

Linnéa JohanssonLinnéa Johansson, projektledare Sälen
E-post: linnea.johansson@vasaloppet.se

Lena Hermansson, projektledare, affärsutveckling
E-post: lena hermansson@vasaloppet.se

Sponsring

Eva HörwingEva Hörwing, sponsor- och rättighetschef
E-post: eva.horwing@vasaloppet.se

Ninni BäckströmNinni Bäckström, Key Account Manager
E-post: ninni.backstrom@vasaloppet.se

Sandra Jansson Bröms, Key Account Manager
E-post: sandra.janssonbroms@vasaloppet.se

Marknad och kommunikation

Erika ChristenssonErika Christensson,  marknads- och försäljningschef (föräldraledig)
E-post: erika.christensson@vasaloppet.se

Maria Ljung, tf. marknads- och försäljningschef
E-post: maria.ljung@vasaloppet.se

Simon Gromer, digital producent
E-post: simon.gromer@vasaloppet.se

Karin Hammarström, administratör
E-post: karin.hammarstrom@vasaloppet.se

Monica Augustsson, marknadsadministratör
E-post: monica.augustsson@vasaloppet.se

Camilla Sandy, kommunikatör, press- och PR-ansvarig
E-post: camilla.sandy@vasaloppet.se

Gabriel Jansson, produktionsledare (föräldraledig)
E-post: gabriel.jansson@vasaloppet.se

Björn Bettner, Classic Club
E-post: bjorn.bettner@vasaloppet.se

Victor Kenttä, annonsansvarig vasaloppet.se, skidspår.se, skidspår.se-appen, Vasaloppet.TV och digital arenareklam
E-post: victor.kentta@vasaloppet.se

Sport och arena

Tommy Höglund, sportchef
E-post: tommy.hoglund@vasaloppet.se

Johan Rydén, eventchef
E-post: johan.ryden@vasaloppet.se

Susanne Ericson, sportadministratör
E-post: susanne.ericson@vasaloppet.se

Marianne Arvidsson, sportadministratör
E-post: marianne.arvidsson@vasaloppet.se

Marcus Berndt, teknikkoordinator
E-post: marcus.berndt@vasaloppet.se

Johanna Larsson, sportadministratör
E-post: johanna.larsson@vasaloppet.se

Mats Wiberg, transport- och logistikansvarig
E-post: mats.wiberg@vasaloppet.se

Arenabygge och underhåll

Anders Holmberg, projektledare arena
E-post: anders.holmberg@vasaloppet.se

Henrik Bergman, arenabyggare
E-post: henrik.bergman@vasaloppet.se

Per Eriksson, arenabyggare
E-post: per.eriksson@vasaloppet.se

John Lif, arenabyggare
E-post: john.lif@vasaloppet.se

Ekonomi och support

Karin Svärd, administrativ chef
E-post: karin.svard@vasaloppet.se

Daniel Larsson, redovisningschef
E-post: daniel.larsson@vasaloppet.se

Elin Hellström, redovisningsansvarig
E-post: elin.hellstrom@vasaloppet.se

Eva Back, administratör
E-post: eva.back@vasaloppet.se

Linda Brandt, löneansvarig
E-post: linda.brandt@vasaloppet.se

Vd

Johan Eriksson
Johan Eriksson, vd
E-post: johan.eriksson@vasaloppet.se